Zemiteam testuje: Miška o ekologickém holení

Holení je ošemetná záležitost. Týká se žen i mužů, každý má ale při holení jiné nároky a holí si jiné partie.

Kdysi (není to až tak dávno) jsem používala jednorázové holicí strojky. Důvod byl velmi pragmatický - vyměnitelné žiletky do strojků byly drahé a dokonce se mi stalo, že jsem si koupila jeden model strojku, který značka přestala vyrábět, takže jsem si už nemohla koupit ani náhradní hlavice, protože hlavice nového modelu nebyly kompatibilní se starým strojkem – super, že?

DSC_2180

Vykašlala jsem se na to a používala jsem střídavě různé druhy jednorázových žiletek. Velké množství produktů člověk denně využívá z pohodlnosti bez toho, aby se zamyslel nad ekologickým dopadem na naši planetu. Například průzkum z Ameriky z konce 90. let tvrdí, že ročně se vyprodukují až 2 miliardy jednorázových holicích strojků. Aktuálnější výzkum jsem nenašla, ale odhaduje se, že kolem 65 % žen používá jednorázové holicí strojky. Představme si tedy, kolik odpadu to může produkovat v současnosti. Dalším problémem je, že jednorázové strojky se velmi špatně třídí a separují, protože držáky jsou často vyrobeny z více druhů materiálů.

Když jsem začala pracoval v Zemito, ani jsem netušila, že existují stylové alternativy znovu použitelných holicích strojků. Respektive myslela jsem si, že jsou pro ženy. Například celokovový strojek na holení od značky Mühle působí surově a mužsky. Zároveň jsem však měla plné zuby vyhazování jednorázových žiletek do komunálního odpadu, a tak jsem se rozhodla, že ho otestuji.

Jen tak mimochodem – od té doby jsme v Zemito naskladnili různé varianty klasických holicích strojků, dokonce i se stojany!

Po téměř půl roce mohu říct, že jsem s holicím strojkem Mühle velmi spokojená. Takovéto holení si sice vyžaduje víc trpělivosti, ale není to nic tak náročného, co byste nezvládli. Rozhodla jsem se však k holení přistupovat zodpovědněji – zvolila jsem si dny v týdnu, kdy se holím, dopřeji si na to čas, a po holení žiletku očistím a usuším, což prodlužuje životnost samotné žiletky.

Blog_holenie_02

 

A jaké jsou nejčastější otázky týkající se klasického holení?

 

Jak často měnit žiletku?

Když je tupá :) Výhoda vyměnitelných žiletek od klasických strojků je, že je můžete použít z obou stran. To znamená, že vám teoreticky vydrží déle než obyčejné. Stejně tak není nahoře žiletky umístěný pásek, který se spotřebovává. Já měním žiletku jednou za měsíc až dva.

 

Jak je to s holením intimních partií?

Upřímně nevím, protože to ze zdravotních a lenivých důvodů nedělám. Ale při holení partií v oblasti bikin s tím není žádný problém. Je však třeba použít víc mýdla, aby chloupky dostatečně změkly.

 

Nestává se ti častěji drobný úraz?

Nemusíte se bát úrazů a krvácení. Dokonce musím říct, že víckrát se mi nějaká „nehoda“ stala při používání jednorázové žiletky. U celokovového strojku mám trochu problém s tím, že klouže, na co jsem si sice zvykla, ale občas mi spadne na zem. Takže je třeba dávat si pozor spíš na nohy, protože je dost těžký.

 

Používáš pěnu? Olej? Mýdlo?

Osobně používám obyčejné mýdlo, žádné speciální na holení. V současnosti používám malinové mýdlo od Almara Soap, které krásně voní.